Gramvousa i Balos

Idealna wyprawa dla osób, które lubią plażowanie, relaks i egzotyczne klimaty. Wypłyń w rejs po bajecznej zatoce! Zobacz wenecką fortecę, z której murów rozciąga się wręcz magiczny widok. Obok rozciąga się Balos, uznana przez National Geographic za najpiękniejszą plażę w basenie Morza Śródziemnego!

Balos wycieczka

Program Wycieczki

 

Podczas rejsu po bajecznej zatoce Kissamos wokół półwyspu Gramvousa, poczujesz się jak w raju, ponieważ sceneria tu jest idylliczna i przypomina takie egzotyczne zakątki jak Malediwy czy Szeszele. Laguna Balos nazywana jest Karaibami Europy. Odpoczniesz na jej szerokich plażach, pełnych białego piasku, a przy odrobinie szczęścia spotkasz pojawiające się przy brzegu morskie żółwie Caretta-caretta… a nawet delfiny.

 

Gramvousa to jeden z najpiękniejszych półwyspów w całej Grecji. To również nazwa dwóch niewielkich niezamieszkałych wysp. Imeri Gramvousa, którą wspólnie odwiedzimy, to dawna twierdza Wenecjan, zbudowana na wzgórzu w celu obrony Krety przed okupacją turecką. Legenda głosi, że służyła ona także za kryjówkę piratów. Z jej murów roztacza się magiczny wręcz widok na lagunę Balos, która zauroczy Cię, jak żadna inna.

 

Z uwagi na bardzo trudny dostęp na Balos od strony lądu, okolica zachowała wyjątkowe naturalne piękno. Każdy, kto odwiedzi Balos, zachwyca się jej niesamowitym egzotycznym klimatem, nieskazitelnie białym piaskiem z wyrzuconymi przez morze drobnymi muszelkami oraz lazurowymi wodami morza. Zdjęcia z tego miejsca wyglądają jak sceneria hollywoodzkiego filmu o rajskiej plaży. Miejsce to doceniła brytyjska para książęca – Diana i Karol, którzy spędzili tutaj część swojego miesiąca miodowego.

 

Podczas tej wycieczki zachwycisz się nie tylko pięknem okolicy, ale też zrelaksujesz się i zrozumiesz, dlaczego Kreteńczycy nazywają to miejsce rajem na Ziemi.

Cena

Dorośli - 60€ (dla hoteli w Agia Pelagia cena 65€)
Dzieci (6-12 lat) - 30€ (dla hoteli w Agia Pelagia cena 32,5€)
Dzieci (0-5 lat) - 0
 
Wycieczka z polskim przewodnikiem na Gramvousa i Balos.

W cenę wliczony jest:

  •  transfer autokarowy z/do hotelu;

  •  bilety na statek;

  •  lunch na statku;

  •  polski pilot

 

Co zabrać?: czapka na głowę, krem z filtrem, strój kąpielowy, aparat

Dodatkowe opłaty: 1€ opłata na ochronę środowiska Natura2000

Aby zarezerwować wypełnij formularz zgłoszeniowy klikając przycisk "Rezerwacja"