Gramvousa i Balos

Będąc na Krecie i nie zobaczyć najsłynniejszej laguny tej wyspy, to jak być w Paryżu i nie odwiedzić Luwru. Miejsce to od lat jest w czołówce światowych rankingów na najpiękniejsze plaże i laguny.

Balos wycieczka

 

Laguna Balos położona jest przy północnozachodnim krańcu półwyspu Gramvousa. Na samym zachodnim krańcu Krety. Żeby do niej dotrzeć najlepiej wyruszyć w rejs z nami.

Zabierzemy Cię statkiem wycieczkowym w godzinny rejs wokół półwyspu, podczas którego zachwycisz się morskimi krajobrazami i kolorami zatoki Kissamos. Lazur, błękit, wszystkie odcienie niebieskiego i morskiego koloru będą nam towarzyszyć w tej wyprawie. Wody morskie otaczające Kretę należą do najpiękniejszych w całym basenie Morza Śródziemnego, o czym przekonasz się na własne oczy wyruszając z nami na tą morską wyprawę.

Pierwszym przystankiem naszego rejsu będzie bezludna dziś wyspa Gramvousa, której szczyt zdobią ruiny weneckiej fortecy, a z której rozpościera się niezwykły widok na półwysep i przylegającą do niego lagunę Balos. Jak potoczyły się losy tej twierdzy, kto i po co ją tu wybudował oraz dlaczego jest nazywana wyspą piratów – dowiesz się od naszego przewodnika.

Drugi przystanek to słynna laguna Balos. Miejsce tak popularne w przewodnikach o Grecji, jak Santorini. Magiczne wręcz kolory, ogrom i dziki naturalny urok tego miejsca zachwyca od lat odwiedzających Kretę. Do tego stopnia, że wiele osób rusza bardzo wczesnym rankiem z drugiego krańca wyspy żeby zobaczyć ten cud natury. A z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że warto. Widoki ze ścieżki wspinającej się na półwysep Gramvousa, górującej nad laguną Balos, przypominają widoki z lotu ptaka… a to tylko krótki spacer, po którym z głową pełną zachwytu wracasz by schłodzić się w lazurowych wodach laguny.

 

Program wycieczki:

 

- start z hotelu po śniadaniu pozwala na spokojnie przygotować się do wycieczki

- rejs z portu w Kissamos na wyspę Gramvousa, a potem na lagunę Balos

- posiłek na statku w cenie wycieczki

- plażowanie w jednym z najpiękniejszych zakątków Krety

Dlaczego warto?

- bo zobaczysz jedną z najcudowniejszych lagun na świecie

- usłyszysz o historii twierdzy Gramvousa i poznasz ciekawe informacje o Krecie

- zobaczysz przeróżne krajobrazy wyspy towarzyszące nam podczas drogi do portu

- zachwycisz się i nasycisz swoje oczy rajskimi widokami

- a na pamiątkę zabierzesz piękną opaleniznę i zapach morskiego wiatru na swojej skórze i zachwycające zdjęcia

Cena z okolic Chanii:

Dorośli - 40€*
Dzieci (6-12 lat) - 19€*
Dzieci (0-5 lat) - 0

 

* W CELU REZERWACJI WYCIECZKI NALEŻY WPŁACIĆ NA NASZE KONTO 20 EUR/OSOBĘ DOROSŁĄ ORAZ 10 EUR/DZIECKO DO 12 ROKU ŻYCIA  -  szczegóły WPŁAT ON-LINE: kliknij tutaj
POZOSTAŁĄ KWOTĘ (20 EUR/OSOBĘ DOROSŁĄ ORAZ 9 EUR/DZIECKO DO 12 ROKU ŻYCIA) NALEŻY ZAPŁACIĆ W AUTOKARZE PRZEWODNIKOWI W DNIU WYCIECZKI.


W cenę wliczony jest:

  •  transfer autokarowy z/do hotelu

  •  bilety na statek

  •  opiekun/pilot wycieczki

 

Co zabrać?: czapka na głowę, krem z filtrem, strój kąpielowy, aparat
 

Aby zarezerwować wypełnij formularz zgłoszeniowy klikając przycisk "Rezerwacja"