• Holidea Facebook Ikona
  • Holidea Instagram Ikona
  • Holidea Twitter Ikona
  • Holidea Google My Business
  • Holidea TripAdvisor Ikona

Labirynt Minotaura w Knossos
i stolica Krety, Heraklion

Legendarne Knossos, mityczny labirynt Minotaura oraz tętniący życiem Heraklion. Wyprawa dla wszystkich, którzy chcą poznać świat do tej pory znany im tylko z mitów

Program Wycieczki

 

Odwiedź najstarszy zabytek w Europie, pałac w Knossos – mityczny labirynt Minotaura i kolebkę kultury Minojskiej. Podczas tej wyprawy przeniesiesz się w świat mitów greckich, skonfrontujesz je z rzeczywistością i dowiesz się skąd wzięła się nazwa naszego kontynentu. Legenda głosi, że to właśnie tutaj kreteński władca, król Minos, uwięził człowieka z głową byka, Minotaura, w najsłynniejszym na świecie labiryncie.

Wiedza i doświadczenie naszych przewodników gwarantują, że nie umknie Ci żaden szczegół z tych niezwykle ciekawych opowieści. Wykonane na terenie pałacu Minosa w Knossos rekonstrukcje z pewnością pomogą docenić ogrom tej liczącej sobie aż 4 tysiące lat budowli.

Po tym jak wspólnie odkryjemy mityczny labirynt, wybierzemy się do stolicy wyspy – Heraklionu. Będzie to jak podróż w czasie z epoki minojskiej do współczesności. To tętniące życiem miasto, z niezliczonymi kawiarenkami, romantycznymi zaułkami i zabytkami, zapewni Ci wiele wrażeń. Pójdziemy razem na spacer urokliwymi uliczkami stolicy i zwiedzimy najciekawsze miejsca, w tym Muzeum Archeologiczne z zachwycającą kolekcją eksponatów minojskich. Licząca sobie wiele tysięcy lat złota biżuteria i ceramika, świadczą o niezwykle wysokim stopniu rozwoju starożytnych mieszkańców wyspy.

Przed powrotem będziesz miał czas wolny na degustację wybornych lokalnych win, zakupy na tradycyjnym bazarze czy mrożoną kawę w jednej z urokliwych kawiarenek miasta, które upodobali sobie Zbigniew Herbert czy Henry Miller.

Cena

Dorośli - 35€ (cena dla hoteli w Agia Pelagia 43€) 
Dzieci (3-12 lat) - 17,5€
Dzieci (0-3 lat) - 0
 
Wycieczka z polskim przewodnikiem do Knossos + Heraklion.

W cenę wliczony jest:

  •  transfer autokarowy;

  •  polski przewodnik

 

Co zabrać?: ochrona przed słońcem (okulary, czapka, krem z filtrem), strój kąpielowy, aparat lub kamera 

Dodatkowe opłaty: bilet normalny do Knossos i muzeum archeologicznego – 20€; osoby po 65 roku życia i studenci – 10€; dzieci do 18 lat – wstęp darmowy 

Aby przejść do systemu rezerwacyjnego kliknij przycisk "Rezerwacja" poniżej

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea. Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach! 

Chcesz być zawsze na bieżąco?

polub nas na

  • Facebook - Holidea
  • Instagram - Holidea
  • Twitter - Holidea
  • TripAdvisor - Holidea

Kreta wycieczki z polskim przewodnikiem:

Biuro:
Holidea
J. H. Dąbrowskiego 38 pok. 408
Szczecin, POLSKA

Przedstawiciel na Krecie:
Holidea - Wycieczki Kreta 
El. Venizelou
Chersonissos, Kreta, GRECJA


Godziny otwarcia:
codziennie 10:00 - 14:00

Numer licencji: 1039E60000054100

+48 605 975 507

 

info@holidea.eu
 

©2019 Copyright: Holidea