Labirynt Minotaura w Knossos
i stolica Krety, Heraklion

Legendarne Knossos, mityczny labirynt Minotaura oraz tętniący życiem Heraklion. Wyprawa dla wszystkich, którzy chcą poznać świat do tej pory znany im tylko z mitów

Pałac w Knossos wycieczka

Program Wycieczki

 

Odwiedź najstarszy zabytek w Europie, pałac w Knossos – mityczny labirynt Minotaura i kolebkę kultury Minojskiej. Podczas tej wyprawy przeniesiesz się w świat mitów greckich, skonfrontujesz je z rzeczywistością i dowiesz się skąd wzięła się nazwa naszego kontynentu. Legenda głosi, że to właśnie tutaj kreteński władca, król Minos, uwięził człowieka z głową byka, Minotaura, w najsłynniejszym na świecie labiryncie.

Wiedza i doświadczenie naszych przewodników gwarantują, że nie umknie Ci żaden szczegół z tych niezwykle ciekawych opowieści. Wykonane na terenie pałacu Minosa w Knossos rekonstrukcje z pewnością pomogą docenić ogrom tej liczącej sobie aż 4 tysiące lat budowli.

Po tym jak wspólnie odkryjemy mityczny labirynt, wybierzemy się do stolicy wyspy – Heraklionu. Będzie to jak podróż w czasie z epoki minojskiej do współczesności. To tętniące życiem miasto, z niezliczonymi kawiarenkami, romantycznymi zaułkami i zabytkami, zapewni Ci wiele wrażeń. Pójdziemy razem na spacer urokliwymi uliczkami stolicy i zwiedzimy najciekawsze miejsca, w tym Muzeum Archeologiczne z zachwycającą kolekcją eksponatów minojskich. Licząca sobie wiele tysięcy lat złota biżuteria i ceramika, świadczą o niezwykle wysokim stopniu rozwoju starożytnych mieszkańców wyspy.

Przed powrotem będziesz miał czas wolny na degustację wybornych lokalnych win, zakupy na tradycyjnym bazarze czy mrożoną kawę w jednej z urokliwych kawiarenek miasta, które upodobali sobie Zbigniew Herbert czy Henry Miller.

Cena

Dorośli - 35€ (cena dla hoteli w Agia Pelagia 43€) 
Dzieci (3-12 lat) - 17,5€ (cena dla hoteli w Agia Pelagia 21,5€)
 
Dzieci (0-3 lat) - 0
 
Wycieczka z polskim przewodnikiem do Knossos + Heraklion.

W cenę wliczony jest:

  •  transfer autokarowy

  •  polski przewodnik

 

Co zabrać?: ochrona przed słońcem (okulary, czapka, krem z filtrem), aparat lub kamera 

Dodatkowe opłaty: bilet normalny do Knossos i muzeum archeologicznego – 20€; osoby po 65 roku życia – 10€; dzieci do 25 lat i studenci – wstęp darmowy 

Aby przejść do systemu rezerwacyjnego kliknij przycisk "Rezerwacja" poniżej