Labirynt Minotaura w Knossos
i stolica Krety, Heraklion

Legendarne Knossos, mityczny labirynt Minotaura oraz tętniący życiem Heraklion. Wyprawa dla wszystkich, którzy chcą poznać świat do tej pory znany tylko z mitów.

Pałac w Knossos wycieczka

 

Na pewno nie raz słyszeliście mit o Minotaurze, Dedalu i Ikarze, czy też o nici Ariadny. Te wszystkie mity i legendy ściśle związane są z najważniejszym zabytkiem na Krecie, pałacem w Knossos, gdzie ponad 4000 lat temu została zapoczątkowana najstarsza europejska cywilizacja, kultura Minojska.

Zwiedzanie tego tajemniczego miejsca wywołuje w przybyszu niezapomniane odczucia. Poczujesz jakbyśmy cofnęli się w czasie, długo przed okres starożytnej Grecji.Przekonasz się, że pałac w Knossos, król Minos czy labirynt Minotaura, to nie tylko sfera legend i mitów, ale też niezwykle ważna i odległa historia, która wpłynęła na historię, kulturę i sztukę całego świata.

W odróżnieniu od standardowego programu my tego dnia, inaczej niż wszyscy, zapraszamy Cię na zwiedzanie Pałacu Knossos w godzinach popołudniowych. Gdy cykady nie hałasują już tak bardzo i leniwym cykaniem umilą nam odwiedziny w rezydencji króla Miniosa, ale i gdy słońce zdecydowanie jest bardziej dla nas łagodne. Wtedy też jest cicho, spokojnie i tajemniczo, a atmosfera ze zdwojoną siłą uruchamia Twoją fantazję i wyobraźnię.

 

Spacerując z nami po Knossos, dowiesz się dlaczego Król Minos zawładnął Cykladami, jaka kara spotkała wiarołomną żonę Pasifae, jak potoczyła się historia romansu Ariadny i Tezeusza, i co stało się z Dedalem.

A to nie wszystko! Zachwycisz się również freskami minojskimi, biżuterią, ceramiką, rzeźbą i tabliczkami z tajemniczym pismem linearnym A i B.

A kiedy już wszystkie tajemnice na temat króla Minosa zostaną rozwiane, z czystym sumieniem udamy się razem do Heraklionu, gdzie podczas wspólnego spaceru zagłębimy się w labiryncie uroczych uliczek i ciekawych miejsc. To miasto, które w umiejętny sposób łączy historię z nowoczesnością, tętni życiem przez cały rok i zapewnia wiele atrakcji. Gdzie weneckie mury obronne bezpiecznie je otulają, a w Muzeum Archeologicznym kryją się niepowtarzalne skarby sztuki Minojskiej wraz z kolekcją złotej biżuterii, jednej z najpiękniejszych na świecie, której nie znajdziesz nigdzie poza Kretą.

Program wycieczki:

 

- popołudniowe zwiedzanie pałacu w Knossos

- spacer po Heraklionie z przystankami przy najważniejszych zabytkach miasta

- czas wolny w mieście 2,5 godziny, co daje okazję aby również zwiedzić Muzeum Archeologiczne, które jest skarbnicą przechowującą historię ponad 5000 lat wyspy

 

Dlaczego warto?

 

- bo jak nikt inny poszerzymy Twoje horyzonty i wiedzę na temat historii i mitologii greckiej

- zadbamy o Twój komfort zwiedzania - dlatego wycieczka odbywa się w godzinach popołudniowych, aby uniknąć tłumów odwiedzających oraz upałów

- pokażemy Ci stolicę Krety i jej klimatyczne zakątki

Cena:

Dorośli - 35€ (cena dla hoteli w Agia Pelagia 45€) 
Dzieci (3-12 lat) - 17,5€ (cena dla hoteli w Agia Pelagia 22,5€)
 
Dzieci (0-3 lat) - 0

 

Zwiedzanie Knossos po polsku z naszym pilotem w towarzystwie lokalnego, licencjonowanego przewodnika. 


W cenę wliczony jest:

  • transfer autokarowy

  • polski przewodnik

  • lokalny przewodnik podczas zwiedzania Knossos

 

Co zabrać?: ochrona przed słońcem (okulary, czapka), aparat lub kamera 

Dodatkowe opłaty: bilet normalny do Knossos - 15€, bilet normalny łączony do Knossos i muzeum archeologicznego – 20€; osoby po 65 roku życia – bilet zniżkowy 8 do Knossos i 8 do muzeum; dzieci do 25 lat i studenci – wstęp darmowy 

Aby przejść do systemu rezerwacyjnego kliknij przycisk "Rezerwacja" poniżej