Labirynt Minotaura w Knossos
i stolica Krety, Heraklion

Legendarne Knossos, mityczny labirynt Minotaura oraz tętniący życiem Heraklion. Wyprawa dla wszystkich, którzy chcą poznać świat do tej pory znany tylko z mitów.

Pałac w Knossos wycieczka

 

Odwiedź najstarszy zabytek w Europie, pałac w Knossos – mityczny labirynt Minotaura i kolebkę kultury Minojskiej. Podczas tej wyprawy przeniesiesz się w świat mitów greckich, skonfrontujesz je z rzeczywistością i dowiesz się skąd wzięła się nazwa naszego kontynentu. Legenda głosi, że to właśnie tutaj kreteński władca, król Minos, uwięził człowieka z głową byka, Minotaura, w najsłynniejszym na świecie labiryncie.

Wiedza i doświadczenie naszych przewodników gwarantują, że nie umknie Ci żaden szczegół z tych niezwykle ciekawych opowieści. Wykonane na terenie pałacu Minosa w Knossos rekonstrukcje z pewnością pomogą docenić ogrom tej liczącej sobie aż 4 tysiące lat budowli.

Po tym jak wspólnie odkryjemy mityczny labirynt, wybierzemy się do stolicy wyspy – Heraklionu. Będzie to jak podróż w czasie z epoki minojskiej do współczesności. To tętniące życiem miasto, z niezliczonymi kawiarenkami, romantycznymi zaułkami i zabytkami, zapewni Ci wiele wrażeń. Pójdziemy razem na spacer urokliwymi uliczkami stolicy i zwiedzimy najciekawsze miejsca, w tym Muzeum Archeologiczne z zachwycającą kolekcją eksponatów minojskich. Licząca sobie wiele tysięcy lat złota biżuteria i ceramika, świadczą o niezwykle wysokim stopniu rozwoju starożytnych mieszkańców wyspy.

Przed powrotem będziesz miał czas wolny na degustację wybornych lokalnych win, zakupy na tradycyjnym bazarze czy mrożoną kawę w jednej z urokliwych kawiarenek miasta, które upodobali sobie Zbigniew Herbert czy Henry Miller.

Program wycieczki:

 

-  zwiedzanie pałacu w Knossos

- spacer po Heraklionie z przystankami przy najważniejszych zabytkach miasta

- czas wolny w mieście 2,5 godziny, co daje okazję aby również zwiedzić Muzeum Archeologiczne, które jest skarbnicą przechowującą historię ponad 5000 lat wyspy

 

Dlaczego warto?

 

- bo jak nikt inny poszerzymy Twoje horyzonty i wiedzę na temat historii i mitologii greckiej

- pokażemy Ci stolicę Krety i jej klimatyczne zakątki
- odwiedzisz lokalny bazar Heraklionu, gdzie będziesz mógł kupić aromatyczne przyprawy, miody i rękodzieło
- a na deser zdradzimy Ci, gdzie zjeść słynny grecki przysmak, mpougatsę

Cena:

Dorośli - 40 € (cena dla hoteli w Agia Pelagia 50€) 
Dzieci (3-12 lat) - 20€ (cena dla hoteli w Agia Pelagia 25€) 
Dzieci (0-2 lat) - 0

* dla hoteli w Agia Pelagia do ceny należy doliczyć +10 EUR/os. za dodatkowy transport
 

Zwiedzanie Knossos po polsku z naszym pilotem w towarzystwie lokalnego, licencjonowanego przewodnika. 


W cenę wliczony jest:

  • transfer autokarowy

  • polski przewodnik

  • lokalny przewodnik podczas zwiedzania Knossos

 

Co zabrać?: ochrona przed słońcem (okulary, czapka), aparat lub kamera 

Dodatkowe opłaty: bilet normalny do Knossos - 15€, bilet normalny łączony do Knossos i muzeum archeologicznego – 20€; osoby po 65 roku życia – bilet zniżkowy 8€ do Knossos i 8 do muzeum; dzieci do 25 lat i studenci – wstęp darmowy 

Aby przejść do systemu rezerwacyjnego kliknij przycisk "Rezerwacja" poniżej

* wycieczka realizowana przez podwykonawcę, lokalne biuro
obsługujące transfer, a także dysponujące
własnymi polskojęzycznymi przewodnikami