Płaskowyż Lassithi, Jaskinia Zeusa i Cretaquarium

Kreta nieznana - płaskowyż Lassithi z grotą Zeusa i Creteaquarium – największe akwarium w całej Grecji

Lassithi wycieczka

Program Wycieczki

 

Wybierz się z nami w góry Dikti, na rzadko odwiedzany przez turystów płaskowyż Lashiti – żyzną, osłoniętą od wiatru i odciętą od reszty świata równinę, dawny krater wulkanu otoczony łańcuchem przepięknych gór. To właśnie tutaj, w Jaskini Psychro, miał narodzić się najpotężniejszy z bogów olimpijskich – gromowładny Zeus. Życie na Lasithi toczy się własnym, powolnym rytmem.

Tutaj czas zatrzymał się w miejscu. W tawernach i kafenionach Kreteńczycy, jak przed laty, biesiadują wspólnie, filozofując o świecie, życiu i historii… ukazując przyjezdnym prawdziwą grecką duszę.

Nie spotkasz tu tłumów turystów, zachwycisz się natomiast nienaruszonym przez człowieka pięknem natury. Odwiedzając górskie wioski ujrzysz codzienne życie mieszkańców Krety, poznasz ich tradycje, folklor i lokalną, tradycyjną architekturę. Na pewno docenisz tych kilka chwil spędzonych z dala od turystycznego zgiełku.

Podczas naszej podróży odwiedzisz też pewne niezwykłe miejsce, gdzie poznasz tajniki tradycyjnego, kreteńskiego rzemiosła. Zobaczysz z bliska jak powstają greckie kilimy, hafty i charakterystyczna ceramika.

Na szlaku zobaczysz wiele gajów oliwnych i tradycyjnych winnic, skąd pochodzą znane na całym świecie, wyborne lokalne wina. Przeniesiemy się też wspólnie do czasów mitologicznych i na własne oczy ujrzysz Jaskinię Psychro, w które urodził i wychował się sam Zeus. 

Jeśli interesuje Cię, co dzieje się w otaczających Kretę głębinach, z pewnością docenisz wizytę w Cretaquarium – największym i najbardziej popularnym akwarium na Krecie. Stań oko w oko z płaszczkami, rekinami, konikami morskimi i wieloma innymi, często endemicznymi gatunkami zwierząt morskich.

Cena

Dorośli - 35€*
Dzieci (6-12 lat) - 17,5€
Dzieci (0-5 lat) - 0
 

*dla Gości z okolic Agia Pelagia cena wynosi 42€


Wycieczka z polskim przewodnikiem na Lassithi oraz Grota Psihro i Cretaquarium. W cenę wliczony jest:

  • transfer autokarowy z/do hotelu;

  •  polski pilot

 

Co zabrać?: czapka na głowę, aparat
Dodatkowe opłaty: bilety wstępu – do Jaskini Zeusa normalny 6€, do Cretaquarium normalny 10€, do monastyru Kera 2€

Aby zarezerwować wypełnij formularz zgłoszeniowy klikając przycisk "Rezerwacja"