Off-road na południu Krety

Na naszych off-road'owych wyprawach odkryjesz dziką stronę południowej Krety, poznasz prawdziwe życie jej mieszkańców i dotrzesz do najlepszych plaż Morza Libijskiego.

gocretesafari_photo_2_edited.jpg
WhatsApp Image 2021-06-09 at 11.21.15.jp

AGIOFARAGGO

termin do ustalenia

Rozpoczynamy naszą podróż trasą winnic. Wioski, które będziemy mijać, słyną z wielu lokalnych odmian winorośli i znakomitych win, a na naszej drodze znajduje się wiele znakomitych kreteńskich winnic.

Nasz pierwszy przystanek znajduje się w miejscowości AGIOS THOMAS na wysokości 760 metrów, której historia sięga 1371 roku. We wsi znajdują się kościoły bizantyjskie, ruiny akweduktu z tego samego okresu oraz grobowce z czasów rzymskich.

Jadąc dalej w dół przekroczymy dolinę MESSARA i podążając trasą przez gaje oliwne dotrzemy do KLASZTORU ODIGITRIA, jednego z najsłynniejszych klasztorów Krety, którego historia sięga XIV wieku. Będziesz zachwycony pięknem klasztoru i będziesz miał okazję odwiedzić muzeum z przedmiotami codziennego życia Kreteńczyków.

Podążając piękną szutrową drogą dojeżdżamy do wejścia do wąwozu AGIOFARAGGO i zaczynamy krótką wędrówkę pieszą. Spacerując wąwozem (o prawie zerowym stopniu trudności) będziesz miał okazję zobaczyć wypasane półdziko owce i kozy, które są przepiękne i absolutnie nieszkodliwe. Po 20 minutach spaceru znajdziesz się na plaży z drobnymi kamykami, która na pewno Cię oczaruje. To raj południowej Krety.

Po kąpieli w krystalicznie czystych wodach morza Libijskiego, spacerze powrotnym wąwozem i powrotem drogą szutrową, docieramy do MATALI, słynnej wioski południowej Krety, w której w latach 70-tych żyli hippisi. Będziesz mieć czas wolny, aby podziwiać piękno wioski i odwiedzić słynne jaskinie hippisów.

Do hotelu wracamy również malowniczą trasą. Ta podróż zadziwi Cię i wypełni obrazami, które pozostaną z Tobą na całe życie.

Cena:

80 E/os. dorosła
60 E/dziecko

WhatsApp Image 2021-06-09 at 11.01.38.jp

SARAKINA

termin do ustalenia

Na tej trasie eksplorujemy południowo-wschodnią Kretę. Udajemy się w stronę Agios Nikolaos i zatrzymujemy się w tradycyjnej wiosce KRITSA, jednej z najsłynniejszych wiosek Krety z jej wąskimi malowniczymi uliczkami i tradycyjnymi sklepami.

Następnie jadąc piękną trasą ze wspaniałymi widokami i docieramy do płaskowyżu KATHARO na wysokości 1250 metrów, gdzie zatrzymujemy się na kawę w tradycyjnej kawiarni. Przekraczamy las SELAKANO i trafiamy do wąwozu SARAKINA, który zaskoczy Cię swoim pięknem.

Po przepysznym posiłku w lokalnej tawernie ruszamy w dalszą część naszej podróży i docieramy do najbardziej wysuniętego na południe krańca wschodniej Krety, wioski MYRTOS z niesamowitą plażą, na której można popływać w krystalicznie czystych wodach MORZA LIBIJSKIEGO.

Wracając piękną trasą docieramy do Twojego hotelu. Trasa ta zapewni Ci najlepsze wspomnienia!

Cena:

80 E/os. dorosła

60 E/dziecko

Zarezerwuj
WhatsApp Image 2021-06-09 at 11.15.35.jp

TRIPITI

termin do ustalenia

Dzięki tej trasie odkryjesz dziką stronę południowej Krety i dotrzesz do jednej z najlepszych plaż z krystalicznie czystą wodą.

Naszym pierwszym przystankiem jest wioska AGIOS MYRONAS, gdzie będziesz mieć okazję zobaczyć z bliska cudowną wodę, tryskającą od wieków ze źródła świętego Myrona.

Następnie dotrzemy do wioski PRINIAS, gdzie odwiedzisz „rakokazano” (miejsce produkcji kreteńskiej wódki, zwanej raki lub tsikoudia) i zobaczysz proces produkcji tego słynnego kreteńskiego napitku, który oczywiście spróbujemy wraz z lokalnych przysmakami.

Jadąc dalej przepiękną trasą docieramy do podnóża gór ASTEROUSIA i wspinamy się na wysokość 850 metrów. To tu zaczyna się naprawdę dzika strona południowej Krety, a tutejsze krajobrazy są urzekające i wręcz marzycielskie.

Jadąc szutrowymi drogami przekraczamy przepiękny wąwóz TRIPITI i trafiamy na jedną z piękniejszych plaż południowej Krety z niezwykle czystymi wodami, w których możemy zażyć kąpieli. Następnie będziemy rozkoszować się niesamowitym posiłkiem w lokalnej tawernie.

W drodze powrotnej, równie piękną trasą docieramy do wioski AGIOS THOMAS, gdzie zobaczymy rzymskie grobowce oraz kościoły bizantyjskie… i z tymi niezwykłymi obrazami w naszej pamięci dotrzemy do hotelu. Ta trasa na długo zapadnie Ci w pamięć, jako najlepsze wspomnienia dzikiej i nieznanej Krety!

Cena:

80 E/os. dorosła

60 E/dziecko

Zarezerwuj
WhatsApp Image 2021-06-09 at 11.01.38.jp

ΤSOUTSOUROS

termin do ustalenia

Na tej trasie odkryjesz dziką stronę południowej Krety i dotrzesz do jednej z najsłynniejszych wiosek rybackich południowej Krety, z plażą o krystalicznie czystej wodzie.

Nasz pierwszy przystanek to tradycyjna wioska THRASANO, gdzie odwiedzisz rodzinną firmę ceramiczną, gdzie będziesz mieć okazję przyjrzeć się z bliska i dowiedzieć się jak powstają wyroby z gliny.

Później w małej tradycyjnej wiosce KASTELIANA spróbujesz kreteńskiego napitku, czyli uwielbianej tu raki i odpoczniesz w tradycyjnej kawiarni.

Następnie piękną trasą docieramy w góry ASTEROUSIA i wspinamy się na wysokość 850 metrów, gdzie zobaczysz tradycyjne „mitato”, kamienne schronienia budowane przez miejscowych pasterzy. Będziesz mieć również okazję zobaczyć z bliska kreteńskie owce i kozy. Dzikie oblicze południowej Krety najlepiej widoczne jest z góry, a krajobrazy tu są naprawdę piękne i marzycielskie. Przekraczając góry Asterousia zrobisz najlepsze zdjęcia południowej Krety, z widokiem na najlepsze plaże i piękne strome góry.

Jadąc w dół w stronę morza dotrzemy do jednej z najsłynniejszych wiosek rybackich południowej Krety, TSOUTSOUROS, gdzie będziesz mieć okazję popływać w krystalicznie czystych wodach Morza Libijskiego, a następnie skosztować niesamowitego posiłku w lokalnej tradycyjnej tawernie.

Jeśli będzie nam sprzyjała pogoda, to za opłatą 7€ od osoby będziesz mógł wsiąść na tradycyjną łódź i po 15 minutach rejsu odkryć jeden z ukrytych rajów południowej Krety, odciętą od świat wioskę MARIDAKI. Jej piękno Cię zaskoczy!

Wracając malowniczą trasą dotrzemy do małej tradycyjnej wioski, by delektować się lokalnymi owocami i prawdziwą grecką kawą. Ta trasa to najlepsze wspomnienia z dzikiej i nieznanej Krety!

Cena:

80 E/os. dorosła

60 E/dziecko

Zarezerwuj
WhatsApp Image 2021-06-09 at 11.01.38.jp

LASITHI

termin do ustalenia

Na tej wyprawie poznasz centralną część wschodniej Krety i przejedziesz dwa płaskowyże, docierając do wysokości 1150 metrów nad poziomem morza. Dowiesz się wielu rzeczy dotyczących lokalnej mitologii i otrzymasz mnóstwo informacji o Krecie i stylu życia jej mieszkańców.

Podążając piękną trasą przez bujne gaje oliwne, dotrzemy do ruin rzymskiego akweduktu w LYTTOS, a następnie zatrzymamy się w tradycyjnej wiosce KASTAMONITSA, gdzie napijemy się kawy w lokalnej tradycyjnej kawiarni, tzw. kafenionie. Będziesz miał okazję pospacerować wąskimi uliczkami wioski i poznać tradycję architektoniczną środkowej Krety.

Zaraz potem rozpoczniemy podróż szutrowymi drogami podziwiając wspaniałe widoki i mijając klasztor AGIA ANNA dotrzemy do płaskowyżu LIMNAKARO na wysokości 1150 m n.p.m., gdzie poznasz tradycję tzw. mitato, kamiennych schronień budowanych przez miejscowych pasterzy. Widok stamtąd jest niesamowity.

Naszym następnym przystankiem jest JASKINIA ZEUSA ponad wioską PSYCHRO, w której według mitologii urodził się najważniejszy z bogów greckich (wstęp kosztuje 6 euro).

Zaraz po wizycie w jaskini będziesz mógł cieszyć się autentycznym posiłkiem, typowym dla tradycyjnej kuchni kreteńskiej, w jednej z najlepszych lokalnych tawern.

Następnie podążymy przez SELI, gdzie z pewnością zachwyci Cię lokalny krajobraz, a zdjęcia które zrobisz z tego miejsca, będą najlepszymi z Twoich wakacji.

Potem jadąc w stronę morza dotrzemy do tradycyjnej wioski KRASI z jej 2000-letnim ogromnym platanem i naturalnym źródłem, którego historia sięga starożytności.

W końcu piękną trasą wracamy do hotelu. Ten dzień będzie pełen niespodzianek i na pewno zapewni przepiękne wspomnienia na resztę życia.

Cena:

80 E/os. dorosła

60 E/dziecko

Zarezerwuj

Cena

Dorośli - 80€
Dzieci (3-12 lat) - 60€
Dzieci (0-3 lat) - 0

 

  • transfer samochodem terenowym z doświadczonym kierowcą 

  • polski/angielski/niemiecki przewodnik

  • śniadanie w tradycyjnym kreteńskim stylu w kafenionie

  • obiad w tradycyjnej tawernie

  • plażowanie (nie dotyczy trasy na płaskowyż Lasithi)

Co zabrać?: strój kąpielowy, wygodne buty, krem z filtrem, czapka, aparat, dobry humor

 

Aby zarezerwować wypełnij formularz zgłoszeniowy klikając przycisk "Rezerwacja"