Szukaj
  • Holidea - wycieczki Kreta

Atrakcje turystyczne Krety - grecki raj

Grecka Kreta położona na Morzu Śródziemnym to miejsce niezwykle często odwiedzane przez turystów z całego świata. I nie ma co się dziwić. Malownicze zatokiskaliste wybrzeża i piaszczyste plaże. Do tego doskonała pogoda i przepyszne jedzenie. Brzmi zachęcająco? Zatem ruszamy!Kreta: atrakcje turystyczne


Kreta przyciąga śródziemnomorskim klimatem oraz bogatą infrastrukturą. Oprócz tego wyspa znana jest z licznych atrakcji turystycznych, niezwykłych miejsc, w których zachowały się ślady starożytnych cywilizacji.


Przystanek pierwszy: pałac w Knossos

Kreta uznawana jest za kolebkę kultury minojskiej: nic dziwnego, to w Knossos znajdują się ruiny pałacu pochodzącego z okresu 2000-1400 p.n.e., zwanego pałacem Minosa. Budowla ta, związana z greckimi mitami, które na stałe wpisały się w tradycję europejską, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Krety. Pałac w Knossos to punkt obowiązkowy dla każdego zwiedzającego.


Rajska laguna: Balos

Chociaż w Grecji odnaleźć można setki pięknych plaż, ta jedna to prawdziwie rajski zakątek. Plaża Balos zachwyca. Bez dwóch zdań. Lazurowe wody zatoki Balos po prostu trzeba zobaczyć.