• Holidea - wycieczki Kreta

Atrakcje turystyczne Krety - grecki raj

Zaktualizowano: 9 lut

Grecka Kreta położona na Morzu Śródziemnym to miejsce niezwykle często odwiedzane przez turystów z całego świata. I nie ma co się dziwić. Malownicze zatokiskaliste wybrzeża i piaszczyste plaże. Do tego doskonała pogoda i przepyszne jedzenie. Brzmi zachęcająco? Zatem ruszamy!Kreta: atrakcje turystyczne


Kreta przyciąga śródziemnomorskim klimatem oraz bogatą infrastrukturą. Oprócz tego wyspa znana jest z licznych atrakcji turystycznych, niezwykłych miejsc, w których zachowały się ślady starożytnych cywilizacji.


Przystanek pierwszy: pałac w Knossos

Kreta uznawana jest za kolebkę kultury minojskiej: nic dziwnego, to w Knossos znajdują się ruiny pałacu pochodzącego z okresu 2000-1400 p.n.e., zwanego pałacem Minosa. Budowla ta, związana z greckimi mitami, które na stałe wpisały się w tradycję europejską, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Krety. Pałac w Knossos to punkt obowiązkowy dla każdego zwiedzającego.


Rajska laguna: Balos

Chociaż w Grecji odnaleźć można setki pięknych plaż, ta jedna to prawdziwie rajski zakątek. Plaża Balos zachwyca. Bez dwóch zdań. Lazurowe wody zatoki Balos po prostu trzeba zobaczyć.


Palmowa plaża Vai

Miejscem niezwykle często odwiedzanym przez turystów jest także plaża w Vai. Znajduje się ona w pobliżu lasu palmowego, który nadaje temu miejscu niepowtarzalny charakter. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki!


Turystyczne atrakcje: Rethymnon

Miasto, położone na północnym wybrzeżu Krety, znane jest przede wszystkim z licznych tureckich i weneckich zabytków. Na uwagę zasługuje na przykład Fortezza – potężna, zabytkowa twierdza z 1573 roku wzniesiona przez Wenecjan.


Piekło w centrum raju

Spinalonga, bo o niej mowa, to wyspa, która powstała podczas trzęsienia ziemi w wyniku odłączenia od półwyspu o tej samej nazwie. Wyspa z czasem stała się miejscem, do którego zsyłano ludzi chorych na trąd (stąd też często nazywana jest wyspą trędowatych). Obecnie Spinalonga stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Krety.


Wieczór kreteński

Wieczór kreteński to impreza, na której nie może zabraknąć nikogo! Można tu zasmakować regionalnych potraw i dobrze bawić się w rytmie żywej muzyki. Taniec, śpiew... niepowtarzalna okazja do poznania tradycji ludowych Kreteńczyków.


Niezapomniana wycieczka: z Krety na Santorini

Będąc na Krecie, warto pomyśleć o odwiedzeniu pobliskich miejsc. Rejs z Krety na Santorini może okazać się jednym z najpiękniejszych doświadczeń. Niezapomniane widoki: wulkaniczne plaże i szmaragdowe morze zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów.


Dziewicza Chrissi

Chrissi znana jest przede wszystkim ze swych złocistych plaż (stąd też jest nazywana Złotą Wyspą). To wyspa niezamieszkała, na której znajduje się jedyny w Europie las cedrowy.


Mekka hipisów

Obecnie Matala słynie zwłaszcza z niezwykłych jaskiń, które powstały w epoce neolitu. To prawdziwy raj dla miłośników speleologii. Niegdyś Matala stanowiła miejsce zjazdu hipisów z całego świata!


Po prostu warto

Osobliwościami mitologicznej Krety nie zachwycić się nie da. To miejsce niezwykłe. Pod wieloma względami. Bogata historia, niezwykły klimat i piękno krajobrazów. Nic dziwnego, że Kreta stanowi cel licznych wycieczek dla turystów z całego świata. 


#kretaAtrakcje #SantoriniZkrety #Matala #pałacWknossos #sigaSiga

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie