• Holidea Facebook Ikona
  • Holidea Instagram Ikona
  • Holidea Twitter Ikona
  • Holidea Google My Business
  • Holidea TripAdvisor Ikona
Szukaj
  • Holidea - wycieczki Kreta

Knossos – wycieczka do mitycznego labiryntu

Aktualizacja: 28 maj 2019

Podczas zwiedzania różnych zakątków świata często trafiamy na budowle, których czasy świetności dawno minęły, a pozostały po nich jedynie ruiny. Nie wszystkie są godne uwagi i spędzania w nich czasu, ale niektóre po prostu trzeba zobaczyć. Tak jest w przypadku ruin w Knossos – kto tu nie był, nie zwiedził dokładnie Krety.


Pałac w Knossos

Wycieczka do Knossos to obowiązkowy punkt wakacji dla każdego, kto wypoczywa na Krecie czy okolicznych wyspach. Ruiny antycznego pałacu, liczące ponad 4000 tysiące lat pokazują, jak wielka i potężna była przed wiekami kultura minojska. Pałac nazywany labiryntem minojskim zaliczany jest do najpiękniejszych zabytków całej antycznej Grecji. Położony jest w odległości jedynie 6 km od stolicy Krety – Heraklionu.


Ruiny przez długi czas pozostawały w ukryciu


Ruiny w Knossos, wbrew nazwie, należą do najlepiej zachowanych zabytków z okresu kultury minojskiej. Co ciekawe, zostały one odkryte dosyć niedawno, bo pod koniec XIX wieku. W 1899 roku Arthur Evans, brytyjski archeolog wybrał sobie wzgórze Knossos na stanowisko archeologiczne. Okazało się, że przeczucie go nie myliło. W ciągu kolejnych lat prac wykopaliskowych ukazał się światu monumentalny pałac o powierzchni 17,4 tysięcy metrów kwadratowych. Doskonale zachowany był nie tylko sam obiekt, ale również wiele elementów wyposażenia wnętrz, jak tron królewski, amfory, freski oraz tabliczki napisane ówczesnym pismem. Niektóre z tych eksponatów można oglądać na miejscu, inne natomiast znajdują się w muzeum archeologicznym w Heraklionie. Turystów z całego świata przyciąga do Knossos nie tylko potężny pałac, ale również mit o Minotaurze, który znany jest pod każdą szerokością geograficzną. Według greckiej mitologii stwór zwany Minotaurem miał być uwięziony w labiryncie znajdującym się bezpośrednio pod pałacem w Knossos.Warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem


Zwiedzanie pałacu w Knossos to możliwość swoistej podróży w czasie i znalezienia się w ciągu kilku chwil kilka tysięcy lat wstecz. Pałac zarówno z zewnątrz, jak i od środka robi potężne wrażenia. Zwiedzający powinni jednak mieć świadomość, że niewiele eksponatów w pałacu faktycznie pochodzi z czasów kultury minojskiej. Większość tego, co jest udostępnione zwiedzającym, to w rzeczywistości rekonstrukcje, które powstały już na etapie prac archeologicznych Arthura Evansa. Pomimo to, pałac w Knossos to miejsce, z którego warto mieć zdjęcia z wakacji. Wycieczka do antycznych ruin może być doskonałą odmianą od mniej aktywnego wypoczynku nad morzem. Pałac najlepiej zwiedzać z doświadczonym, polskim przewodnikiem lokalnego biura podróży Holidea, przed którym to miejsce nie ma żadnych tajemnic.


#labirynt #Minotaur #królMinos #ArturEvans #pałacKnossos #zwiedzanieKnossos #KretaAtrakcje #mity #Knossos

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea. Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach! 

Chcesz być zawsze na bieżąco?

polub nas na

  • Facebook - Holidea
  • Instagram - Holidea
  • Twitter - Holidea
  • TripAdvisor - Holidea

Kreta wycieczki z polskim przewodnikiem:

Holidea - Wycieczki Kreta 

Biuro Mari Kristin
El. Venizelou 179,
700 14 Chersonisos, Kreta


Godziny otwarcia:
codziennie 10:00 - 14:00

Numer licencji: 1039E60000054100

+48 605 975 507

 

info@holidea.eu
 

©2019 Copyright: Holidea