Szukaj
  • Holidea - wycieczki Kreta

Kreta – 10 najważniejszych atrakcji turystycznych

Zaktualizowano: 28 maj 2019

Największa grecka wyspa kusi wielowiekową, niezwykłą historią, mieszanką wielu kultur, przepięknymi plażami i atrakcjami dla rożnych grup turystów. Kto raz spędzi wakacje na Krecie, z pewnością powróci tu jeszcze na niejeden urlop. Aby dobrze poznać wyspę, nie wystarczy bowiem nawet kilkanaście dni wakacji.Jeśli wybierasz się na urlop na Kretę, warto już przed wyjazdem zrobić sobie plan zwiedzania, biorąc pod uwagę czas, sposób poruszania się po wyspie oraz możliwości finansowe. Z wielu kreteńskich atrakcji można bowiem korzystać bezpłatnie, jednak nie brakuje też miejsc, do których można wejść jedynie za opłatą. Przedstawiamy 10 najciekawszych atrakcji na Krecie, dzięki którym urlop na wyspie pozostawi niezapomniane wspomnienia i piękne pamiątkowe zdjęcia.


Spinalonga


Niewielka, urokliwa wyspa położona kilka kilometrów od wybrzeży Krety to miejsce łączące w sobie piękno natury z dosyć smutną historią. To właśnie tutaj znajdowała się ostatnia w Europie kolonia trędowatych. Wyspa jest jednym z głównych kierunków wycieczek turystów wypoczywających na Krecie. Choć zachwyca urokiem, jest całkowicie opuszczona.


Pałac w Knossos


Doskonale zachowany, monumentalny pałac w Knossos to pozostałość po dawnych władcach wyspy – Minojczykach. Według greckiej mitologii, to właśnie pod pałacem miał się znajdować labirynt, w którym uwięziono pół-czł