Szukaj
  • Holidea - wycieczki Kreta

Kreta pogoda na urlop o każdej porze roku

Dzięki swojemu położeniu geograficznemu, Kreta cieszy piękną pogodą przez większą część roku. Śródziemnomorski klimat jest nie tylko słoneczny i ciepły, ale również bardzo orzeźwiający, dzięki napływowi powierza znad morza. Wyspa gwarantuje więc komfortowy wypoczynek niezależnie od wybranej pory roku.


Kreta pogoda

Lato na Krecie - raj dla wielbicieli słońca


Kreteńskie lato jest bezdeszczowe i upalne, chociaż doskonale łagodzi je nadmorska bryza i możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, która ma wtedy około 22- 25 stopni ciepła. Najgoręcej jest w czerwcu, chociaż temperatury mogą dochodzić do 30 stopni Celsjusza także we wrześniu. Dzień trwa ponad dwanaście godzin, co daje turystom wiele czasu na zwiedzanie i wypoczynek na plaży. W sierpniu i w lipcu upały poskramia silny wiatr z północy, dzięki czemu osoby, które nie przepadają za gorącem, mogą komfortowo zwiedzić wszystkie zakątki Krety.


Pogoda Kreta - jak wygląda kreteńska wiosna?


Wiosną wyspa jest zielona i pachnie świeżymi kwiatami. Temperatury oscylują w granicach 17- 24 stopni. Pogoda jest coraz bardziej słoneczna, ponieważ od kwietnia dni się wydłużają i zmniejsza się ilość opadów. Chociaż noce w wiosennych miesiącach bywają chłodne, jest to najlepszy czas na aktywny wypoczynek na Krecie ze względu na brak upałów i świeżość powietrza. 


Kreta temperatura na jesień


Jesień na Krecie to okres od października do grudnia. Pogoda jest wtedy zmienna, ale nadal ciepła, ponieważ temperatury wahają się w zakresie od minimum 10 do maksimum 24 stopni Celsjusza. W październiku zdarzają się już dni deszczowe, jest ich jednak niewiele, dzięki czemu można nadal aktywnie spędzać czas na wyspie. Listopad to początek chłodnych nocy, w granicach 13 stopni, a listopad to mieszanka słońca i deszczu przy średniej temperaturze około 10- 17 stopni Celsjusza. 


Krótka deszczowa zima na Krecie


Zima na Krecie trwa tylko od stycznia do marca i nie zobaczymy na niej wtedy ani grama śniegu, ponieważ temperatury nie spadają prawie ni