• Holidea Facebook Ikona
  • Holidea Instagram Ikona
  • Holidea Twitter Ikona
  • Holidea Google My Business
  • Holidea TripAdvisor Ikona
Szukaj
  • Holidea - wycieczki Kreta

Laguna Balos i Gramvousa – najpiękniejsze widoki z kreteńskich pocztówek

Aktualizacja: 6 cze 2019

Piękne, piaszczyste plaże można spotkać na Krecie praktycznie przy każdym hotelu. Jednak zwykle są one pełne tłumów turystów i raczej nie pozwalają na spokojny, kameralny wypoczynek. Jeśli chcesz wypocząć i zrelaksować się w mniej zatłoczonym miejscu, a jednocześnie zobaczyć z bliska prawdziwy cud natury, polecamy wyprawę na lagunę Balos.


laguna Balos

Plaża i laguna Balos to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko na Krecie, ale też w całej Grecji. To właśnie z tego miejsca pochodzą zdjęcia na większości kreteńskich pocztówek. Plaża znajduje się na północno-zachodnim cyplu Krety. Jej unikalne położenie sprawia, że nie da się tu zorganizować dobrze rozwiniętej infrastruktury hotelowej. Dzięki temu nie ma tu tłumów turystów ani hoteli.


Niezwykłe widoki rekompensują trudny dojazd


Na plażę najlepiej dostać się od strony morza statkiem czy jachtem wycieczkowym. Wycieczki w to miejsce należą do najpopularniejszych wycieczek fakultatywnych na Krecie. Bardzo utrudniony jest natomiast dojazd samochodem. Na plażę nie prowadzi żadna asfaltowa droga, aby tu dojechać, trzeba pokonać kilkanaście kilometrów trudną drogą szutrową. Po dotarciu na parking trzeba jeszcze zejść skalistymi dróżkami kilkadziesiąt metrów w dół. Dlatego też dotarcie na lagunę Balos statkiem wycieczkowym to najlepsze rozwiązanie.


Spacerem na wyspę


Na plażę Balos dociera zdecydowanie mniej turystów niż na inne, ogólnodostępne kreteńskie plaże. Ale i tak w sezonie jest tu duży ruch – codziennie to miejsce odwiedzają setki turystów. Komu zależy na kameralnym i spokojnym wypoczynku, powinien tu się wybrać przed sezonem wczesną wiosną lub po sezonie – jesienią. Wtedy plaża jest niemal wyludniona, a temperatury są na tyle wysokie, że można bez problemu spędzić czas na opalaniu czy morskich kąpielach. Na Balos na uwagę zasługuje delikatny piasek w różowawym odcieniu oraz nieskazitelnie turkusowa woda. W takim miejscu warto zrobić sobie kilka pamiątkowych zdjęć z greckiej podróży – nawet słaby aparat fotograficzny odda niezwykły urok tego pierwotnego miejsca. Naprzeciw głównej plaży z morza wyłania się niewielka wyspa, na którą bez problemu można przejść – woda w tym miejscu jest bowiem bardzo płytka. Nieco dalej znajduje się kolejna, bardziej znana wyspa Gramvousa. Na nią, niestety, nie da się już wybrać spacerem, a naprawdę warto ją zwiedzić. Znajdują się na niej pozostałości weneckiej twierdzy, która miała bronić tej części Krety przed najeźdźcami i piratami.


Niezwykła laguna Balos to absolutny must have kreteńskich wakacji. Kto planuje spędzić na niej więcej niż kilka chwil na robienie zdjęć, powinien jednak zaopatrzyć się w jedzenie, sporą ilość wody do picia oraz parasole – wiatr i silne słońce mogą bowiem utrudniać spokojne plażowanie.


#KretaAtrakcje #lagunaBalos #wyspaGramvousa #różowyPiasek #najpiękniejszePlaże


Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea. Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach! 

Chcesz być zawsze na bieżąco?

polub nas na

  • Facebook - Holidea
  • Instagram - Holidea
  • Twitter - Holidea
  • TripAdvisor - Holidea

Kreta wycieczki z polskim przewodnikiem:

Holidea - Wycieczki Kreta 

Biuro Mari Kristin
El. Venizelou 179,
700 14 Chersonisos, Kreta


Godziny otwarcia:
codziennie 10:00 - 14:00

Numer licencji: 1039E60000054100

+48 605 975 507

 

info@holidea.eu
 

©2019 Copyright: Holidea