Szukaj
  • Holidea - wycieczki Kreta

Lokalna kuchnia – co warto zjeść w kreteńskich tawernach?


Lubisz dobrą kuchnię i ciekawe smaki? Jeśli wybierzesz się na Kretę, z pewnością będziesz w kulinarnym siódmym niebie. Choć kuchnia kreteńska w dużej mierze czerpie z kuchni typowo greckiej czy śródziemnomorskiej, ma też swoje lokalne specjały. Zwiedzając atrakcje Krety warto więc wstąpić do tawerny serwującej świeże, regionalne potrawy.


Kto lubi ciekawe odkrycia kulinarne i nie boi się eksperymentów, może w kreteńskiej tawernie zamówić ślimaki, najlepiej w potrawie zwanej boubouristoi.

Jedzenie na Krecie to nie tylko zwykłe posiłki, ale również styl życia i sposób spędzania czasu w miłej atmosferze i w towarzystwie przyjaciół. Kreteńczycy doskonale też wiedzą, co jeść, aby zachować zdrowie i długowieczność. Ich dieta oparta jest przede wszystkim na owocach morza, dobrych tłuszczach, jak oliwa z oliwek, a także świeżych warzywach i aromatycznych ziołach.


Świeże, naturalne, prosto z morza i ogrodu


Na Krecie bardzo popularny jest ser feta, który stał się podstawą wielu lokalnych dań. Miłośnikom kuchni greckiej z pewnością spodoba się sałatka grecka, która na Krecie smakuje zupełnie inaczej niż ta robiona w polskich warunkach. Przygotowywana jest ze świeżych i naturalnych składników, obficie polana oliwą z oliwek i posypana świeżym oregano. Na bazie fety powstają również potrawy nazywane łącznie saganaki – to dania, któr