• Holidea - wycieczki Kreta

Matala – hippisowski raj

Zaktualizowano: 7 cze 2019

Today is life – tommorow never comes. Dziś zabieramy Was do magicznej Matali, gdzie żyje się chwilą a jutro nigdy nie nadchodzi. To tutaj według mitologii Zeus pod postacią byka wynurzył się z morskich fal z porwaną przez siebie księżniczką Europą.


Matala, today is life – tommorow never comes
Matala, today is life – tommorow never comes

Pierwsze co rzuca się w oczy po dotarciu na miejsce to przepiękna zatoka i skała, która przypomina… mieszkalny blok.

Jeśli chcecie przenieść się w czasie, poczuć luz i klimat wolności, koniecznie musicie wybrać się do miasteczka Matala. Kolorowymi uliczkami przechadzał się Bob Dylan, Janis Joplin, Cat Stievens i Joni Mitchell a także setki osób, które stworzyły sobie tutaj krainę szczęścia w myśl hasła: make love – not war.

Pierwsze co rzuca się w oczy po dotarciu na miejsce to przepiękna zatoka i skała, która przypomina… mieszkalny blok. Groty w Matali powstały prawdopodobnie w epoce neolitu. W czasach rzymskich i przez pierwszych chrześcijan były używane jako katakumby, chowano tam zmarłych. Jednak teraz są kojarzone przede wszystkim jako mieszkania hippisów. Wstęp do jaskiń jest płatny 3 euro, ale w środku możemy zobaczyć półki, łóżka czy garnki wykonane w miękkiej wapiennej skale.Samo miasteczko jest niewielkie, ale za to bardzo kolorowe. Na ulicach grafitti i do zrobienia obowiązkowe zdjęcia z garbusem. Po spacerze można zrelaksować się na malowniczej plaży w zatoce.


O historii dzięki której zrobiło się głośno o Matalii w całym świecie, o hippisach, pacyfistach którzy nie chcieli iść na wojnę z Wietnamem i co do tego wszystkiego miał Menelaos i Troja… To wszystko opowiemy Wam, jeśli wybierzecie się z nami na wycieczkę.


Teraz, żeby wprowadzić Was w klimat posłuchajcie Joni Mitchell:Dorota Gonet


#plażaHippisów #katakumby #grafitti #todayisLife #tomorrowNeverComes #KretaAtrakcje #Matala

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie