Szukaj
  • Holidea - wycieczki Kreta

Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie

Jesteś miłośnikiem kultury? A może podróżnikiem, który pragnie poznać historię miejsc, które odwiedza? Jeśli tak, to Kreta jest idealnym miejscem dla Ciebie!

Wyspa ta jest pełna światowej sławy zabytków, a także muzeów o imponujących zbiorach, stanowiących nieocenione źródło wiedzy o życiu w różnych epokach historycznych na Krecie. Muzea znajdują się w głównych miastach wyspy, więc podróż autobusem, czy wynajętym autem z pewnością nie sprawi żadnego problemu.

Eksponat Muzeum Archeologicznym w Heraklionie
Jeden z eksponatów znajdujących się w Muzeum Archeologicznym w Heraklionie

Muzeum Morskie w Chanii


Znajdujące się w Chanii Muzeum Morskie zostało założone w 1973 r., tj. w 32. rocznicę bitwy o Kretę. Muzeum jest poświęcone tradycjom morskim i historii Krety od epoki minojskiej do współczesności, posiada w pełni wyposażoną bibliotekę oraz dużą wystawę eksponatów dotyczących życia morskiego oraz modeli statków. Budynek muzeum ma ogromne znaczenie historyczne, ponieważ jest to miejsce, w którym grecka flaga została podniesiona po raz pierwszy po zjednoczeniu Krety z państwem greckim.


Muzeum Bizantyjskie w Chanii 


Ważną rolę w kształtowaniu kultury Krety odgrywały czasy bizantyjskie i średniowieczne. Muzeum Bizantyjskie w Chanii umożliwia odkrycie ogromnej kolekcji artefaktów, takich jak monety, freski, przedmioty ceramiczne, czy inskrypcje z czasów bizantyjskich, czy weneckich na wyspie.


Muzeum Archeologiczne w Heraklionie 


W mieście Heraklion znajduje się Muzeum Archeologiczne z bogatymi zbiorami sztuki minojskiej. Muzeum mieści się w budynku wyb