• Holidea - wycieczki Kreta

Plaża Vai, czyli słynna "Palm Beach"

Zaktualizowano: 9 lut


Gąszcz palm, unikalny kształt plaży, atmosfera głębokiego relaksu - to właśnie plaża Vai na Krecie. To miejsce rozsławione wśród miłośników podróży na całym świecie. Nie bez powodu! Dowiedz się więcej na temat tego niezwykłego zakątka.


Plaża Vai w pełnej krasie

Plaża Vai - Kreta porównywana do Karaibów


Przebywając w Grecji można poczuć się jak na jednej z Karaibskich Wysp. Wszystko dzięki licznym palmom porastającym plażę Vai. To właśnie tam nakręcono sławną reklamę batonika bounty. Z pewnością niejeden z telewidzów zamarzył o wakacjach w tym urokliwym miejscu. Plaża Vai na Krecie odwiedzana była początkowo głównie przez grupki hipisów. Obecnie jednak jest uwielbiana przez miejscowych i turystów z całego globu. Warto zaznaczyć, że plaża jest doskonale zagospodarowana. To chroniony odcinek wybrzeża wyspy, który na noc jest zamykany. Dzięki temu plaża nie jest zaśmiecona i można podziwiać niezmącone piękno natury. Już samo wejście na palmową plażę jest niezwykle malownicze. Drewniany deptak umiejscowiony wśród palm prowadzi nad turkusową wodę. Nieopodal dostępna jest restauracja, a także stoliczki z krzesłami. Piaszczystą plażę pokrywają stylowe leżaki, a zacienienie zapewniają parasole z liści palmowych i innych naturalnych materiałów. Całość zachęca do odpoczynku. 


Zabytki i atrakcje - miasteczko Sitia


Plaża Vai - Kreta to nie tylko synonim błogiego wypoczynku. Warto wspiąć się na kamieniste zbocze, które zostało w tym celu odpowiednio dostosowane. Z tego punku obserwować można przepiękne widoki, zachody słońca i piękno całej zatoki. W pobliżu znajduje się miasteczko Sitia, o ciekawej historii. Miasto zasiedliła pierwotne starożytna kultura minojska, a kolejno Wenecjanie. Mieszkańcy doświadczyli trzęsienia ziemi i ataku piratów. Ostatecznie miejscowość została zniszczona i przez 200 lat nikt tego miejsca nie zamieszkiwał. Obecnie podziwiać można malowniczy port, ciekawe budownictwo i zabytkową fortecę. Nieopodal zlokalizowany jest także średniowieczny klasztor Moni Toplu. Wewnątrz obejrzeć można piękne ikony, freski, eksponaty muzealne. W miasteczku Sitia znajduje się również kameralne lotnisko. Oferowane są między innymi loty na okoliczne wyspy. Infrastruktura turystyczna jest doskonale rozwinięta, co pozwala na regenerację po dniu pełnym aktywnego wypoczynku. 

Plaża Vai zachwyca zarówno w środku lata, jak też poza sezonem. Warto odwiedzić to niesamowite miejsce w ramach wycieczki fakultatywnej. Szczególne piękno tej piaszczystej plaży i otaczającej ją natury to niewątpliwy unikat. Pobyt na plaży Vai to zdecydowanie dobry wybór i niezapomniana przygoda. 


Wycieczkę można zarezerwować tutaj.


#plażaVai #dzikiePlażowanie #palmBeachKreta #gąszczPalm

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie