Santorini na 2 dni

Santorini - wyspa jak z pocztówki. Rejs na jedną z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych wysp świata. Zostań na wyspie, by podziwiać słynny zachód słońca w Oia!

Santorini wycieczka

Program Wycieczki

Odwiedź z nami baśniową Santorini, najbardziej rozpoznawalną wyspę świata. 
Mówi się, że 90% wszystkich greckich pocztówek pokazuje widoki z Santorini, co najlepiej świadczy o uroku tej wyspy. Białe domki z niebieskimi kopułami i tarasami pełnymi kwiatów, leniwie wygrzewające się koty, widoki zapierające dech w piersiach i jedne z najwspanialszych zachodów słońca, to tylko część przeżyć, jakich dostarcza ta wulkaniczna wyspa. To właśnie tutaj część naukowców doszukuje się śladów mitycznej Atlantydy. 

Rano wypływamy z Heraklionu i kierujemy się w stronę archipelagu Cyklad, gdzie wśród przepięknej scenerii leży jego królowa, słynna Santorini. Po zacumowaniu w malowniczym porcie w Athinios wraz z polskim przewodnikiem ruszamy zwiedzać Santorini. Niesamowitym, wyrytym w skale szlakiem, podążymy wspólnie do miast wiszących na klifach, gdzie domy zostały wykute w wulkanicznej skale. 
 
Najważniejszy punkt programu to Oia, malownicze miasteczko artystów położone na wzgórzu, jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie.
Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, bo tutaj obiektów do fotografowania znajdziesz wiele! Z pewnością nie raz widziałeś obraz przedstawiający tradycyjne białe greckie domki z błękitnymi akcentami. Teraz zobaczysz ten niesamowity widok na własne oczy.
 
Prawdziwe oblicze wyspy poznasz spacerując labiryntem wąskich uliczek w jej stolicy, Thirze. Znajdziesz tam mnóstwo autorskich butików i galerii oferujących najpiękniejszą grecką biżuterię i odzież tworzoną przez lokalnych artystów, zainspirowanych magią Cyklad.

Tu kończy się główny program pierwszego dnia wycieczki po Santorini. Popołudnie spędzisz w klimatyczny santoryńskim hotelu (nocleg ze śniadaniem w cenie wycieczki). 

Wieczorem masz dwie możliwości podziwiania słynnego zachodu słońca na Santorini.

Możesz pojechać z nami do miasteczka Oia na słynny sunset klif (dodatkowa opłata 12€ /os.) lub samemu odkrywać zakątki magicznej Thiry. Na pewno znajdziesz tam wiele romantycznych tawern i restauracji z widokiem na kalderę, gdzie możesz spróbować lokalne przysmaki i słynne wina z Santorini.

Drugiego dnia po śniadaniu i wymeldowaniu z pokoju, możesz pozostać w hotelu i korzystać z jego udogodnień.

Inna propozycja to zorganizowana wycieczka do serca Santorini, wioski Pyrgos słynnej z jej lokalnego klimatu i panoramicznych widoków na całą wyspę. Drugą częścią wycieczki jest rejs po kalderze w okolice wulkanu i możliwość kąpieli w siarkowych źródłach przy wulkanie (koszt wycieczki Prygos + rejs po kalderze 18€ /os.).

Następnie wszyscy spotykamy się w porcie w Athinios i ruszamy w rejs powrotny na Kretę.

Cena - Santorini szybkim wodolotem​

Dorośli - 160€ plus cena za hotel* plus koszt transferu z i do hotelu, od 8 do 20 euro w zależności od lokalizacji hotelu - lista poniżej
Dzieci (3-12 lat) - 80€ plus cena za hotel* plus koszt transferu j.w.
Dzieci (0-3 lat) - 0
 

HOTEL (przykładowe wyliczenie dla pokoju 2-osobowego i transferu z okolic Heraklionu):

Hotel 2** na przedmieściach Thiry = cena za osobę 210 EUR w pokoju 2-osobowym (zawiera śniadanie)**
Villa 3*** w Thirze = cena za osobę 225 EUR w pokoju 2-osobowym (bez śniadania)
**

        **powyższe ceny uwzględniają transfer z okolic Heraklionu +10 EUR/os.,
       dla hoteli zw innych lokalizacji cena będzie się różnić.

Program godzinowy:

Dzień 1

- transfer z hotelu / godzina podana na dowodzie rezerwacji

09:00 początek rejsu z portu w Heraklionie

- 10:50 dopływamy do portu Athinios na Santorini

Dzień 2

- 17:00 rejs powrotny z Santorini

- 18:50 dopływamy do portu w Heraklionie

- transfer do hotelu

W cenę wliczone są:

  • bilety na najszybszy katamaran / wodolot

  • wycieczka objazdowa po polsku

  • nocleg

Co zabrać?: ochrona przed słońcem (okulary, czapka, krem z filtrem), aparat lub kamera, strój kąpielowy, ubranie na zmianę np. na sesję zdjęciową przy zachodzie słońca

 


Ceny transferu z i do hotelu w zależności od jego lokalizacji:

8 € - Ammoudara

10 € - Agia Pelagia, Kokkini Hani, Gouves, Anissaras, Analipsi, Hersonissos, Stalida, Malia 

15 € - Milatos, Sisi


15 € - Agios Nikolaos, Elounda, Plaka; Fodele, Bali, Scaleta, Panormo, Platanias, Rethymno, Georgioupoli, Kavros

 

Aby zarezerwować wypełnij formularz zgłoszeniowy klikając przycisk "Rezerwacja"