Santorini, rejs z Rethymno

Santorini - wyspa jak z pocztówki. Rejs na jedną z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych wysp świata. Z nami poznasz prawdziwą Grecję

Santorini wycieczka

Program Wycieczki

 

Odwiedź z nami baśniową Santorini, najbardziej rozpoznawalną wyspę świata. 
Mówi się, że 90% wszystkich greckich pocztówek pokazuje widoki z Santorini, co najlepiej świadczy o uroku tej wyspy. Białe domki z niebieskimi kopułami i tarasami pełnymi kwiatów, leniwie wygrzewające się koty, widoki zapierające dech w piersiach i jedne z najwspanialszych zachodów słońca, to tylko część przeżyć, jakich dostarcza ta wulkaniczna wyspa. To właśnie tutaj część naukowców doszukuje się śladów mitycznej Atlantydy. 

Rano wypływamy z Rethymno i kierujemy się w stronę archipelagu Cyklad, gdzie wśród przepięknej scenerii leży jego królowa, słynna Santorini. Po zacumowaniu w malowniczym porcie w Athinios wraz z polskim przewodnikiem ruszamy zwiedzać Santorini. Niesamowitym, wyrytym w skale szlakiem, podążymy wspólnie do miast wiszących na klifach, gdzie domy zostały wykute w wulkanicznej skale. 
 

Najważniejszy punkt programu to Oia (około 1,5 godziny na zwiedzanie), malownicze miasteczko artystów położone na wzgórzu, jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie.
Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, bo tutaj obiektów do fotografowania znajdziesz wiele! Z pewnością nie raz widziałeś obraz przedstawiający tradycyjne białe greckie domki z błękitnymi akcentami. Teraz zobaczysz ten niesamowity widok na własne oczy.
 
Prawdziwe oblicze wyspy poznasz spacerując labiryntem wąskich uliczek w jej stolicy, Thirze (około 2-2,5 godziny na zwiedzanie). Znajdziesz tam mnóstwo autorskich butików i galerii oferujących najpiękniejszą grecką biżuterię i odzież tworzoną przez lokalnych artystów, zainspirowanych magią Cyklad.

Grecja, a w szczególności jej wyspy, to wyjątkowe miejsce na Ziemi, w którym odpoczniesz, nacieszysz się słońcem, dobrym jedzeniem i całkiem inaczej spojrzysz na świat. Cudowne widoki i przyjaźni ludzie wokół sprawią, że będziesz chciał powrócić na Santorini nie jeden raz.

Cena - Santorini szybkim wodolotem​

Dorośli - 170€ (plus koszt transferu z i do hotelu, od 8 do 30 euro w zależności od lokalizacji hotelu - lista poniżej)
Dzieci (3-10 lat) - 85€ (plus koszt transferu j.w.)
Dzieci (0-2 lat) - 0
 

Wycieczka na Santorini z polskim przewodnikiem.
W cenę wycieczki nie jest wliczony posiłek.

W cenę wliczone są:

  •  bilety na najszybszy katamaran / wodolot;

  •  wycieczka objazdowa po polsku

Co zabrać?: ochrona przed słońcem (okulary, czapka, krem z filtrem), aparat lub kamera
Dodatkowe opłaty: brak

 


Ceny transferu z i do hotelu w zależności od jego lokalizacji: 

5 € - Rethymno miasto

10 € - Platanias Rethymno, Adelianos Kampos

15 € - Scaleta, Panormo; Georgioupoli, Kavros, Bali
25 € - Kalyves, Chania, Agia Marina, Platanias, Gerani, Maleme, Tavronitis, Rapaniana, Kolymbari (tylko wtorek i sobota)

Aby zarezerwować wypełnij formularz zgłoszeniowy klikając przycisk "Rezerwacja" 

* wszystkie wycieczki na Santorini są realizowane przez podwykonawców, lokalne biura obsługujące transfer oraz rejs, a także dysponujące
własnymi  polskojęzycznymi przewodnikami