Spinalonga i Agios Nikolaos

Przejazd przez niezwykle malownicze krajobrazy wschodniej części wyspy, która słynie z widoków na przepiękną zatokę Mirabello, zatopionego starożytnego portu Olous i urokliwego miasta Agios Nikolaos. Rejs na wysepkę Spinalonga, gdzie dowiesz się dlaczego znana jest ona na całym świecie.

Spinalonga wycieczka

Program Wycieczki

Zobacz malownicze krajobrazy wschodniej części wyspy, z jej słynną, przepiękną zatoką Mirabello, poznaj historię zatopionego starożytnego portu Olous, odwiedź twierdzę Spinalonga, której historia wzrusza od lat przybyszy i pospaceruj uliczkami uroczego miasta Agios Nikolaos, nazywanego greckim Saint-Tropez. 

Rejs na Spinalongę – maleńką wyspę, której piękno zachwyci każdego – to punkt obowiązkowy wizyty na wschodzie Krety. Obecnie, jest to jedno z najchętniej odwiedzanych tutaj miejsc, jednak przed wiekami pełniła ona zupełnie inną rolę. To właśnie tutaj Wenecjanie zbudowali twierdzę do obrony przez najazdem Imperium Osmańskiego, która w czasach współczesnych stała się ostatnim w Europie leprozorium, czyli kolonią trędowatych. Dzięki wsparciu UNESCO, dawne leprozorium jest dostępne do zwiedzania przez turystów.

Po intensywnym zwiedzaniu z przewodnikiem czas na relaks. Popłyniemy na wspólne grillowanie w cichej zatoczce na dzikiej plaży. Załoga naszego statku przygotuje ucztę dla podniebienia, podczas gdy my spędzimy czas na kąpieli w lazurowym morzu lub po prostu na błogim leniuchowaniu na statku. Po zasłużonym odpoczynku i posiłku, wyruszymy w rejs powrotny – jednak to nie koniec atrakcji. Odwiedzimy Agios Nikolaos, romantyczne miasteczko słynące z eleganckich hoteli, długiego deptaku, piaszczystej plaży i „bezdennego” jeziora Voulismeni. Grecy od wieków wierzyli, że jest ono połączone z wulkanem na wyspie Santorini poprzez tunele jaskiń ukryte pod dnem morza.

Podczas tego wyjazdu nie tylko zobaczysz ciekawe miejsca o bogatej historii i niezapomnianych widokach, ale też skosztujesz przepysznego jedzenia i nabierzesz sił na wyjątkowej plaży. Zapraszamy do spędzenia z nami idealnego wakacyjnego dnia!
 

Cena

Dorośli - 40-45€ (z hoteli w miejscowości Agia Pelagia cena: 48-53€)*
Dzieci (3-12 lat) - 20-22,5€ (z hoteli w miejscowości Agia Pelagia cena: 24
-26,5€)*
Dzieci (0-3 lat) - 0
 
* Niższa cena dotyczy wycieczki w dniu targowym w Agios Nikolaos i lunchem na statku, ale bez plażowania.
Cena wyższa dotyczy wycieczki z plażowaniem i lunchem w formie BBQ.
W obu wersjach wycieczki zwiedzamy wyspę Spinalonga i miasteczko Agios Nikolaos. 


Wycieczka z polskim pilotem na wyspę Spinalonga i Agios Nikolaos.

W cenę wliczony jest:

  • transfer autokarowy z/do hotelu

  • bilety na statek

  • przewodnik w języku polskim

  • posiłek/lunch

 

Co zabrać?: ochrona przed słońcem (okulary, czapka, krem z filtrem), strój kąpielowy, aparat lub kamera
Dodatkowe opłaty: bilet na twierdzę Spinalonga – 8€; osoby po 65 roku życia – 4€; dzieci i młodzież do 25 lat oraz studenci – wstęp darmowy

Aby zarezerwować wypełnij formularz zgłoszeniowy klikając przycisk "Rezerwacja"