+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu
+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu

Dlaczego przewodnik po Krecie to niezbędny punkt na liście oferty wycieczkowej?

Turyści indywidualni, którzy rezygnują z korzystania z usług przewodnika po Krecie, często nie zdają sobie sprawy z tego, co tracą oraz na co się narażają, zwłaszcza jeśli to ich pierwsza wycieczka na tą piękną grecką wyspę. Rzadko zdarza nam się podróżować kilkakrotnie w to samo miejsce, aby dobrze je poznać lub poprzedzić wyjazd odpowiednim zapoznaniem się z realiami obcej społeczności, jej kulturą i zwyczajami. Dobrze byłoby zatem zdać się na kogoś, kto w obyciu na Krecie jest prawdziwym ekspertem.

Pałac w Knossos

Kreta przewodnik – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Zwiedzanie Krety w towarzystwie przewodnika niesie za sobą szereg korzyści dla każdego turysty. Przede wszystkim, osoba doskonale znająca wyspę zaplanuje swoim podopiecznym optymalny rozkład dnia, podczas którego uda im się zwiedzić jak najwięcej atrakcji turystycznych w sposób, który będzie jednocześnie aktywny i relaksujący. Ponadto, ekspert w dziedzinie danego miejsca turystycznego zna wszystkie ciekawe zabytki, atrakcyjne punkty widokowe, doskonałe restauracje i obiekty rozrywkowe. Jego rozległa wiedza pozwala zwiedzającym nie tylko obejrzeć Kretę, ale również dowiedzieć się wiele na temat jej historii, legend i współczesności, a także posłuchać o jej walorach, rozwoju i własnych doświadczeniach pilota, związanych z pobytem na wyspie. Prawdziwych kreteńskich sekretów i ciekawostek, które można usłyszeć od przewodnika nie znajdzie się w żadnej książce ani na żadnej stronie w internecie. Co więcej, rozmowa z nim może prowadzić do interesującej dyskusji i przyjemnego spędzenia czasu podczas dojazdów i odpoczynku. Pilot turystyczny uchroni także zwiedzającego przed niepotrzebnymi kosztami, doradzając gdzie dobrze i tanio zjeść lub zaopatrzyć się w pamiątki. Co najważniejsze, przewodnik po Krecie musi doskonale znać język mieszkańców wyspy, dzięki czemu stanowi nieocenioną pomoc podczas zakupów, zamawiania jedzenia czy też korzystania z różnych, nie tylko turystycznych, kreteńskich atrakcji. 

Przewodnik po Krecie – w jakie miejsca zabiera turystów?

Wybierając się na wycieczkę z przewodnikiem, turysta nie musi martwić się o zaplanowanie swojego wyjazdu i wyszukiwanie dostępnych atrakcji. Pilot zabiera swoich podopiecznych między innymi w tak znane miejsca, jak Jaskinia Zeusa, Wąwóz Samaria, Pałac w Knossos czy Plaża Vai. Dodatkowo pokazuje nowo przybyłym nietypowe, lecz piękne miejsca widokowe, bezpieczne obiekty rozrywkowe, dobre i niedrogie restauracje oraz sklepy, które zna z własnego doświadczenia. 

Dobry przewodnik po Krecie to dla turysty gwarancja, że zobaczy na wyspie wszystko, co jest warte obejrzenia, doświadczy oryginalnych smaków i prawdziwego kreteńskiego życia, a przy tym nie będzie przemęczony natłokiem planów i dojazdami oraz przede wszystkim nie zagubi się, nie przepłaci i nie wda się w żadne konflikty z rdzennymi mieszkańcami wyspy.

polecamy

Wycieczki

Koufonisi – wyspa pirackich skarbów

Prawdziwa wyspa skarbów
Lubisz bezludne wyspy i opowieści o piratach i ich skarbach? Koniecznie
musisz wybrać się na Koufonisi i zobaczyć na własne oczy wyspę z pirackich opowieści.

Palmowa plaża preveli, 
klimatyczna wioska spili i 
kreteński piknik w  gaju  oliwnym

Autorska wyprawa na dzikie południe, do niezwykłej plaży Preveli
Palmowa plaża Preveli, klimatyczna wioska Spili i kreteński piknik w gaju oliwnym.

Wąwóz Imbros i Frangokastello z plażowaniem

Dzikie południe, czyli trekking w wąwozie Imbros, nawiedzony zamek Frangokastello i plaża.

Skarby Krety zachodniej

Zjawiskowe, a zarazem jedyne na Krecie naturalne jezioro, dawna stolica wyspy Chania z przepiękną wenecką starówką oraz rejs po malowniczej zatoce Souda.

Rajskie plaże i laguny Balos i Elafonisi

Rajskie plaże, czyli błękitna laguna Balos i różowa Elafonisi w jednym.

Złota wyspa Chrissi

Bezludna wyspa Robinsona
Błogi relaks na rajskiej plaży. Złoty piasek, śpiew cykad wygrywających swoją miłosną piosenkę, turkus wody i miliony wyrzuconych na brzeg muszelek sprawiają, że poczujemy się jak w raju.

Wieczór Kreteński

Wielkie greckie wesele
Dzikie greckie tańce, folklor, tradycyjne kreteńskie potrawy i miejscowe wino, które nigdy się nie kończy.

Greckie Hawaje – plaża Falassarna i wyspa Gramvousa


Plaża Falassarna to wyjątkowe miejsce, przypomina egzotyczne wyspy Pacyfiku, stąd nazywana jest greckimi Hawajami. .

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
11 marca, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
11 marca, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
11 marca, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
11 marca, 2023