+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu
+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu

Kreta Santorini – dlaczego warto połączyć te dwa kierunki podczas jednej podróży?

Chociaż znana turystom na całym świecie Kreta jest punktem absolutnie obowiązkowym na liście każdej osoby kochającej podróże, to oddalona od niej o zaledwie 110 km grupa wysp Santorini nie pozostaje względem niej w tyle, jeśli chodzi o ciekawą historię, piękne punkty widokowe, zabytkowe obiekty i pyszne lokalne smaki. Zwiedzając kreteńską wyspę, grzechem jest nie obejrzeć zawieszonych na skałach miasteczek i białych kościołów z niebieskimi kopułami, które są wizytówką wulkanicznego archipelagu Santorini.

Dlaczego warto zobaczyć Santorini?

Wysypy Santorini zostały uformowane przez kilkanaście erupcji wulkanu. Właśnie temu zjawisku zawdzięczają one swoje niesamowite ukształtowanie. Piękne klify, jedna z największych na świecie kaldera oraz plaże w odcieniach czerni i czerwieni to tylko nieliczne cechy, którym archipelag zawdzięcza swoją atrakcyjność turystyczną. To własnie tam wykonano zdjęcia miasteczek z białymi, niebieskimi, żółtymi i różowymi domkami, za których ubarwieniem kryje się wyjątkowa historia Grecji. Stolica wyspy – Fira – kusi zwiedzających swoim Muzeum Prehistorycznym, w którym turyści mają szansę zobaczyć znaleziska sprzed nawet 7 tysięcy lat. W ciągu dnia zapewnia także najlepszy widok na wulkan, a wieczorem zaczyna tętnić życiem, stanowiąc centrum nocnych rozrywek. Santorini jest znane z najpiękniejszych zachodów słońca, podczas których nikt nie chce przegapić nawet sekundy tego niesamowitego spektaklu. Z kolei jedzenie w restauracjach i tawernach to sztuka, czerpiąca z korzeni lokalnej kuchni oraz tworzona ze świeżych, miejscowych składników. Wyspa jest na tyle wyjątkowa, że znajduje się coraz więcej osób, które przylatują na nią tylko po to, by zrobić niepowtarzalne zdjęcie lub też po to, by wziąć ślub w najpiękniejszej z możliwych scenerii.

Kreta Santorini – jakie są możliwości podróży w obu kierunkach? 

Wycieczka z Krety na Santorini to kwestia jedynie kilku godzin spokojnej podróży. Turyści mogą dostać się z Krety na Santorini drogą morską. Mają do wyboru rejs z Krety na Santorini promem, podróż wodolotem z Krety na Santorini lub katamaran z Krety na Santorini. Przy czym najszybszym rozwiązaniem jest zazwyczaj skorzystanie z ostatniej możliwości. Z kolei prom pozwoli na wygodne podziwianie widoków i odpoczynek od zwiedzania licznych kreteńskich atrakcji turystycznych.

Turyści wybierający się w podróż na Wyspy Egejskie, pod żadnym pozorem nie powinni rezygnować z wycieczki z Krety na Santorini. Nigdzie indziej bowiem nie znajdą miejsca, gdzie piękno natury i architektury przysłania mieszkańcom strach przed nieobliczalnym zachowaniem wulkanu, na którym żyją.

polecamy

Wycieczki

Oferta Specjalna

Rejs jachtem w grupie do 10 osób

Na fali kreteńskiej rozkoszy
Będzie to wakacyjny dzień nad morzem, pełen słońca, relaksu i wspaniałej zabawy. Każdy nasz rejs to gwarancja luksusowej przygody, niezapomnianych chwil oraz bezpiecznej żeglugi pod okiem doświadczonego kapitana.

Oferta Specjalna

Palmowa plaża Preveli i perła wenecka Rethymno

Wenecka perła
Zanurz się w labiryncie urokliwych, wąskich uliczek, zgub się wśród tysięcy sklepików starego miasta i delektuj się egzotycznymi zapachami orientalnych przypraw.

Oferta Specjalna

Bajeczna Santorini w 1 dzień z Heraklionu

Wyspa jak z pocztówki
Rejs na jedną z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych wysp świata.
Z nami poznasz prawdziwą Grecję!

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Tris Ekklisies – Ukryty Skarb Krety
21 czerwca, 2024
Forteca Wenecka w Rethymnonie
6 czerwca, 2024
Romantyczne zaręczyny na jachcie
5 czerwca, 2024
Człowiek z Tyrolu
11 marca, 2023