+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu
+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu

Plaże na Krecie, które warto zobaczyć

Kreta, największa wyspa Grecji, położona na Morzu Śródziemnym to idealne miejsce na wakacje. Tu znajdziesz wspaniałe zabytki antycznej kultury i zapierające dech w piersiach zielone wąwozy. Będziesz bawić się w lokalnych kurortach i spróbujesz lokalnych przysmaków, takich jak świeże owoce morza, którym smaku nadaje doskonała oliwa z oliwek. Czas spędzony na Krecie to jednak przede wszystkim wypoczynek nad morzem, na jednej z zapierających dech w piersiach plaż.

Zachwycająca Kreta – plaże, gdzie wypoczniesz i zrelaksujesz się podczas wakacji

Wybrzeże Krety zachwyca ciekawą linią brzegową i niezwykłą, turkusową barwą wody.  Plaże na Krecie oferują doskonałe warunki zarówno do rodzinnego wypoczynku, jak i uprawiania sportów wodnych. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

 
  • Laguna Balos, położona w północno-wschodniej części wyspy to miejsce, na którym znajduje się piaszczysta plaża bardzo często określana przez podróżnych mianem „rajskiej”. Przywodzi na myśl najpiękniejsze karaibskie plaże. Woda przy brzegu jest płytka, zachwyca wieloma odcieniami błękitu i turkusu. Przyjemnie jest leżeć na piasku, w otoczeniu skał i przyglądać się, w jaki sposób poszczególne barwy łączą się ze sobą i tworzą kontrasty. Najszybszym i najciekawszym sposobem na dotarcie do zatoki Balos jest udział w rejsie promem z miejscowości Kissamos. Ciekawą opcją mogą być turystyczne rejsy, podczas których przewidziane są również inne atrakcje – na przykład zwiedzanie pobliskiej wyspy Gramvoussa, która w przeszłości stanowiła siedzibę piratów.

  • Plaża Vai uchodzi za jedną z najpiękniejszych i najciekawszych na Krecie ze względu na swoje położenie na skraju największego w Europie gaju palmowego. W latach 70. miejsce to zyskało sławę, gdy nakręcono tu reklamę batonika „Bounty”. Gdy znudzi Cię pływanie w morzu i opalanie się na leżaku, dobrym pomysłem będzie spacer lub wypoczynek wśród drzew. Palmy daktylowe, rosnące niemalże nad brzegiem morza, stanowią gatunek endemiczny.

  • Plaża Elafonisi, położona na wyspie o tej samej nazwie, oddalonej od 75 km od Krety, przyciąga marzycieli i artystów z całego świata. Wszystko za sprawą wyjątkowego, różowego odcienia piasku, który powstał poprzez gromadzenie się odłamków muszli i koralowców, nanoszonych przez fale z pobliskiej rafy koralowej. Legenda mówi, że niezwykłe zabarwienie piasku łączy się z krwią Greków zamordowanych w okolicach przez Turków w 1821 roku.

  • Wyspa Chrissi, położona jest piętnaście kilometrów na południe od Krety, nazywana bywa „diamentowym kamieniem Morza Śródziemnego”. Możemy dotrzeć tu promem z Jerapetry, najdalej na południe wysuniętego miasta Europy. Na miejscu znajdziemy egzotyczne plaże wyróżniające się białym piaskiem,z niezliczoną ilością muszli i skamieniałości. W centrum wyspy znajduje się las cedrowy z drzewami liczącymi ponad 200 lat.

polecamy

Wycieczki

Złota wyspa Chrissi

Bezludna wyspa Robinsona
Błogi relaks na rajskiej plaży. Złoty piasek, śpiew cykad wygrywających swoją miłosną piosenkę, turkus wody i miliony wyrzuconych na brzeg muszelek sprawiają, że poczujemy się jak w raju.

Laguna Balos i Gramvousa

Rajski relaks
Rajski relaks dla osób, które lubią plażowanie i egzotyczne klimaty. Wypłyń w rejs po bajecznej zatoce! Zobacz wenecką fortecę, z której murów rozciąga się wręcz magiczny widok.

Palmowa plaża Vai

Bounty Beach
Ruszając w podróż na wschodni kraniec Krety, będziesz podziwiać spektakularne widoki, spalone słońcem winnice
i lazurowe skaliste zatoczki.

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Człowiek z Tyrolu
11 marca, 2023
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – Grudzień i Święta w Grecji
11 marca, 2023
Santorini a teoria zaginionej Atlantydy
11 marca, 2023
Cofnij się w czasie, czyli najciekawsze muzea na Krecie
11 marca, 2023