+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu
+48 788 641 111 +48 668 661 689 info@holidea.eu

Rethymnon atrakcje turystyczne – wspaniałe zabytki i zachwycająca natura

Rethymnon, nazywany także Retimno, to greckie miasto położone na północnym wybrzeżu Krety. Choć jego populacja to zalewie ok. 30 tysięcy mieszkańców, jest trzecim co do wielkości miastem na Krecie (po Heraklionie i Chanii). Ze względu na swoją bogatą historię i wspaniałą lokalizację Retimno jest dzisiaj częstą destynacją podróży turystycznych.

Miasto zostało zasiedlone jeszcze w starożytności, pod koniec okresu minojskiego. Przez tysiące lat swojego istnienia Rethymnon zasłynął zarówno jako ważny ośrodek handlowy, jak i jeden z najbardziej znaczących ośrodków nauki i sztuki. Ze względu na swoją burzliwą historię, wygląd miasta zmieniał się kilkukrotnie. W 1645 roku miasto (wtedy pod okupacją wenecką) zostało zajęte przez wojska tureckie, co nadało mu w późniejszych latach charakter typowo muzułmański – zdecydowaną większość kościołów zburzono, a inne przekształcono w meczety. Współcześnie Retimno jest kurortem, który przyciąga turystów obietnicą wspaniałej pogody, licznymi zabytkami i zachwycającymi krajobrazami.

Rethymnon – atrakcje histryczne

Do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych należy Fortezza, pochodząca z XVI wieku potężna forteca zachowana w dobrym stanie, na terenie której znajduje się między innymi chrześcijańska kaplica, meczet i Muzeum Archeologiczne. Warte odwiedzenia są także pozostałości po okresie weneckim, a przede wszystkim fontanna Rimondiego udekorowana misternymi lwimi paszczami, pozostałości po (jedynej ocalałej) bramie miejskiej Megali Porta oraz malowniczo położony port wenecki. Podczas zwiedzania portu zachwycić się można zabytkowymi dziełami Wenecjan – molo, latarnią morską czy kamienicami z portalami i balkonami. Cumują tu dzisiaj liczne łodzie rybackie i jachty. Kolejną obowiązkową atrakcją turystyczną Retimno jest oczywiście starówka. Stare Miasto w Rethymno to mnóstwo starych, kamiennych uliczek, pełne kościołów, meczetów i restauracji. Warto się tu zgubić i odkryć mniej uczęszczane zakątki! Podczas swojego pobytu w tym greckim mieście koniecznie odwiedzić trzeba także Loggio,  miejskie targowisko oferujące lokalne produkty i drewnianą bazylikę Agios Frangiskos, która na długo pozostaje w pamięci każdego turysty.

Malownicze położenie Rethymnon

W mieście Rethymnon atrakcje, które zobaczyć można to nie tylko zabytki, ale także cuda natury. Wzdłuż wybrzeża ciągną się tu długie na kilkanaście kilometrów, piaszczyste plaże (nazywane najładniejszymi na wyspie), a samo miasto położone jest  między dwoma wysokimi pasmami górskimi. Na zachodzie znajdują się góry Lefka Ori, a na wschodzie Ida (Oros Idi). Okolice Retimno są dość gęsto zaludnione, a małe, malownicze wioski położone na zboczach górskich pełne sadów owocowych i gajów oliwnych gwarantują malownicze widoki.

 

Oferowane przez Rethymnon atrakcje zdecydowanie są warte podróży do tego greckiego miasta!

polecamy

Wycieczkę

=

Palmowa plaża preveli

Autorska wyprawa na dzikie południe, do niezwykłej plaży Preveli
Palmowa plaża Preveli, klimatyczna wioska Spili i kreteński piknik w gaju oliwnym.

Wąwóz Imbros i Frangokastello z plażowaniem

Dzikie południe, czyli trekking w wąwozie Imbros, nawiedzony zamek Frangokastello i plaża.

Skarby Krety zachodniej

Zjawiskowe, a zarazem jedyne na Krecie naturalne jezioro, dawna stolica wyspy Chania z przepiękną wenecką starówką oraz rejs po malowniczej zatoce Souda.

Rajskie plaże i laguny Balos i Elafonisi

Rajskie plaże, czyli błękitna laguna Balos i różowa Elafonisi w jednym.

Oferta Specjalna

Bajeczna Santorini w 1 dzień z Rethymno

Wyspa jak z pocztówki
Rejs na jedną z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych wysp świata.
Z nami poznasz prawdziwą Grecję!

Kreta De Lux

Rejsy prywatnym jachtem na indywidualne zamówienie

Na fali kreteńskiej rozkoszy
Będzie to wakacyjny dzień nad morzem, pełen słońca, relaksu i wspaniałej zabawy. Każdy nasz rejs to gwarancja luksusowej przygody, niezapomnianych chwil oraz bezpiecznej żeglugi pod okiem doświadczonego kapitana.

Leave a Reply

Holidea – wycieczki fakultatywne

Santorini, Spinalonga, Pałac w Knossos, laguna Balos, Złota Wyspa Chrissi… te i wiele innych atrakcji czeka Cię na wakacjach z biurem podróży Holidea.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po Krecie i okolicznych wyspach!

Ostatnie posty

Tris Ekklisies – Ukryty Skarb Krety
21 czerwca, 2024
Forteca Wenecka w Rethymnonie
6 czerwca, 2024
Romantyczne zaręczyny na jachcie
5 czerwca, 2024
Człowiek z Tyrolu
11 marca, 2023